Cud Detoksykacji - Podręcznik

Fragmenty z książki
Zrozumieć nasz gatunek (Fragment z I rozdziału)

    Ciągle dostaję pytania o moje sposoby na regenerację ciała i przywrócenie go do stanu witalności. Do tej pory napisano setki książek o zdrowiu i odżywianiu, większość z nich jest po prostu pewną wariacją hipotez lub przestarzałych pomysłów innych ludzi, które wydaje się nigdy się nie zmieniają. Niektóre z nich są zaś zwyczajnie nierozsądne. Półki lokalnych księgarni uginają się od książek o grupie krwi, przyjmowaniu olbrzymich dawek witamin i minerałów, diet wysokobiałkowych i tym podobnych. Niektóre z tych programów są dla ciała wysoce toksyczne i zabijają każdego roku wiele ludzi.
    Myślę, że zdrowie jest o wiele mniej skomplikowane niż wskazuje na to literatura. Moje podejście brzmi: Spożywaj jedzenie, które jest biologiczne dopasowane do Twojego gatunku.  Może to wyglądać na uproszenie lub zwyczajnie zbić Cię z tropu, jednak poświęćmy chwilę, by zastanowić się, jaki reprezentujemy gatunek.
    Wyobraź sobie siebie stojącego gdzieś pośród równin lub dżungli w Afryce. Spójrz ponad rozległy krajobraz i popatrz na słonie, żyrafy, jelenie, hipopotamy, małpy, szympansy, węże, wszelkiego rodzaju ptaki, lwy, gepardy oraz inne zwierzęta. A teraz zadaj sobie jedno proste pytanie: „Które z tych zwierząt wyglądają jak „homo sapiens”? - które z nich byś wybrał? Naczelne, oczywiście. Są one owocożerne, tak jak i my. 
    Niektórzy mogą stwierdzić, że jest to zbytnie uproszczenie. Dobrze, w takim razie zabijmy (oczywiście nigdy bym tego nie zrobił!) jedno zwierzę z każdego gatunku i przyprowadź je do laboratorium. Przeprowadźmy sekcję każdego zwierzęcia i przyjrzyjmy się jego anatomii oraz fizjologii, by określić, które z nich najbardziej przypominają ludzi w środku.
Jak działa ciało (fragment II rozdziału)

    Każda dusza, która posiada ciało fizyczne, powinna zrozumieć podstawy działania ciała.
„Dlaczego jemy i co dzieje się, gdy jemy?” to pytanie, które należy sobie zadać. Gdy zrozumiemy odpowiedź, zaczniemy doceniać naturę choroby oraz zdrowia.
    Spożywanie żywności jest czynnością niezbędną—większość form życia na tej planecie musi spożywać jakąś „żywność”, by istnieć i przeżyć, a większość ludzi umrze, jeśli przestanie jeść, chociaż zdarzyło się do tej pory kilka wyjątków od reguły. Garstka osobników spożywała jedynie powietrze, które składa się z węgla, tlenu, wodoru i azotu (te pierwiastki to cukry, tłuszcze i białka o wyższych częstotliwościach). 
    Taki scenariusz jest jednak niezwykle rzadki i do osiągnięcia tego stanu wymagane jest wysokie duchowe połączenie. Osobiście nigdy nie spotkałem nikogo, kto potrafiłby to zrobić, chociaż spotkałem w swoim życiu niezwykle świadomych mistrzów duchowych i nauczycieli. Jemy, aby uzyskać dodatkową energię. Wiemy, że nasze komórki są miastami same w sobie oraz że są świadomymi istotami; każda komórka jest świadoma swoich specyficznych obowiązków.  Wiemy, że duch—siła życiowa, świadomość, czy jakkolwiek to nazwiesz —jest wewnętrzną siłą, która utrzymuje i kształtuje życie w formy i nadaje mu świadomość. Niemniej jednak komórki potrzebują zewnętrznego źródła energii, aby utrzymać swój stan aktywności. Większość ludzi żuje i połyka swoje jedzenie bez zastanowienia się, w jaki sposób i dlaczego organizm je wykorzystuje. 
    Zakładamy, że jeśli jest jadalne, to jest użyteczne dla organizmu. Nie jest to jednak prawda. W tym rozdziale przeanalizujemy sposób, w jaki organizm rozkłada i utylizuje żywność, którą spożywamy, i eliminuje produkty uboczne powstałe z tych produktów.
Nasza żywność (fragment III rozdziału)

   Teraz, gdy już dowiedzieliśmy się, do jakiego gatunku należymy, na jakich zasadach działa nasze ciało oraz poznaliśmy kilka informacji o naszych układach 
(w tym organach oraz gruczołach), przeanalizujemy żywność, jaką Bóg przeznaczył dla naszego gatunku.
    Dlaczego to jakie spożywamy jedzenie jest tak istotne? Podobno wielu lekarzy twierdzi, że to co jemy nie ma znaczenia. Z drugiej strony, Amerykańskie      Towarzystwo Dietetyki, przez wielu uważane za autorytet w kwestii zaleceń dotyczących żywienia dla zdrowia, przez lata wskazywało konkretne zalecenia dietetyczne. Mimo to, rak występuje obecnie rzekomo u co drugiej (lub co trzeciej) osoby, a dane dotyczące występowania cukrzycy, jak również stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona i każdej innej choroby, którą można sobie wyobrazić (i niektórych, których nie można) mają tendencję wysoce wzrostową. Dlaczego? 

Chodzi o energię

    Energia to czynnik numer jeden (lub składowa) potrzebny do istnienia życia, oraz baza do kreacji sama w sobie. Energię określa się przez ruch oraz interakcję atomów, które składają się na jakiekolwiek życie. Nawet węgiel, podstawa życia na tej planecie, nie mógłby istnieć bez ruchu oraz wzajemnego oddziaływania atomów. Atomów (energii) nie można stworzyć lub zniszczyć, jednak można je zmienić. Energię można zwiększyć lub zmniejszyć.
Toksyczne nawyki (fragment IV rozdziału)

    Istnieje wiele błędnych założeń dotyczących zdrowia oraz dobrego samopoczucia.
Przekazywano je w rodzinach oraz nauczano w szkołach przez ignorancję, zaprogramowano nas także przez telewizję oraz inne media w celu sprzedaży produktów. Mit pod tytułem „Pij mleko, będziesz wielki” to jedna z największych mistyfikacji. Tak zwany mit proteinowy jest równie zakłamany. Staliśmy się społeczeństwem spożywającym duże ilości białka, głównie z powodu wysiłków podejmowanych przez przemysł, by sprzedawać nam produkty zwierzęce oraz zbożowe.
   Naturalnym zjawiskiem w biznesie jest wymyślanie sloganów o produktach, mających na celu zwiększenie sprzedaży. Jednakże, kiedy przemysł przekracza pewną barierę i zaczyna reklamować półprawdę lub nieprawdę, można to po prostu nazwać oszustwem i kłamstwem. Wspomniana „nieprawda” co roku wyniszcza zdrowia milionów ludzi. Mylące reklamy to również powszechne zjawisko stosowane przez firmy farmaceutyczne. Według     The Washington Post oraz wielu innych źródeł, leki dostępne bez recepty oraz na receptę zabijają każdego roku setki tysięcy ludzi. W tym rozdziale przyjrzymy się kilku śmiertelnym mitom związanym z żywnością, zajmiemy się mitem o szczepieniach przeciwko chorobom oraz stosowaniu chemicznych trucizn. Dokonując wyborów w oparciu o przyzwyczajenia, bez sprzymierzenia z siłami natury, nasze nawyki mogą sprzyjać tworzeniu się toksycznego środowiska w naszym ciele, powodując poważne choroby lub śmierć. Kiedy wybieramy wymyślony poziom zdrowia lub higieny ponad równowagę środowiskową tworzymy najbardziej toksyczne nawyki—schematy, które mogą wpływać na zdrowie naszej planety i wszystkich jej mieszkańców.
   Dokonując wyborów w oparciu o przyzwyczajenia, bez sprzymierzenia z siłami natury, nasze nawyki mogą sprzyjać tworzeniu się toksycznego środowiska w naszym ciele, powodując poważne choroby lub śmierć. Kiedy wybieramy wymyślony poziom zdrowia lub higieny ponad równowagę środowiskową tworzymy najbardziej toksyczne nawyki—schematy, które mogą wpływać na zdrowie naszej planety i wszystkich jej mieszkańców.
Zrozumieć istotę choroby (fragment V rozdziału)

    Aby zrozumieć sposób, w jaki możesz wyzdrowieć, ważne jest, abyś najpierw zmienił swoje pojęcie samej choroby. Większość ludzi boi się chorób, ponieważ nie rozumieją ich przyczyn. Lekarze medycyny w tak skomplikowany sposób opisują wszelkie schorzenia, że przeciętna osoba wierzy, że pomóc jej może jedynie wyszkolony specjalista. Nie jest to prawda. Aby zrozumieć objawy choroby, wystarczy zrozumieć pojęcia takie jak kwasowość i toksyczność oraz sposób, w jaki organizm na nie reaguje. Gdy pojmiesz powyższe, uświadomisz sobie, że choroba to naturalny proces - wynik niezbalansowanych decyzji oraz działań.
   Analizując chorobę, ważne jest, aby zrozumieć jej pierwotny stan (siłę lub słabość), którą Twoje komórki odziedziczyły genetycznie. W moim doświadczeniu, podstawowymi przyczynami dziewięćdziesięciu dziewięciu procent wszystkich objawów chorób są obciążenia genetyczne, toksyczność i nadkwaśność. W niniejszym rozdziale skupimy się na tych trzech obszarach i omówimy, w jaki sposób prowadzą one do tak powszechnych chorób, jak rak, cukrzyca, zaburzenia u mężczyzn i kobiet oraz takich trudności, jak przyrost lub utrata masy ciała. W ostatnim module, nazwanym „Język ciała”, znajdziesz listę wielu symptomów, które wskazują na wadę lub uszkodzenie jednego lub więcej gruczołów, narządów lub układów ciała. Nauczysz się „odczytywać” ważne informacje, przekazywane Ci przez Twoje ciało.
Wyeliminowanie chorób poprzez oczyszczanie i odbudowę tkanek (fragment VI rozdziału)

     Większość obecnych koncepcji leczenia, zwłaszcza leczenie alopatyczne, koncentruje się na leczeniu objawów, tj. gorączka, infekcje, zaburzenia równowagi cukrowej, objawy neurologiczne i wysypki skórne, itd. 
Statystyki pokazują, że rak występuje, u co drugiego mężczyzny i u co trzeciej kobiety. W przypadku chorób, które próbują wyeliminować nasz gatunek, oczywiste jest, że ta koncepcja leczenia nie przynosi pożądanych efektów. Ten sposób leczenia niweluje jedynie objawy, które znikają tymczasowo, by po zakończeniu kuracji pojawić się na nowo. Często, objawy wracają z nawiązką, jak w przypadku raka. 
     Nie można tak „traktować” chorób przewlekłych lub zwyrodnieniowych, ponieważ takie leczenie tylko pogłębia chorobę. Z drugiej strony, regeneracja i detoksykacja organizmu oznaczają całkowite pozbycie się przyczyn objawów. Jeżeli wyleczymy przyczynę choroby, objawy automatycznie znikną. Regeneracja oznacza odbudowę uszkodzonej tkanki; a odtruwanie stosuje się w usuwaniu stanu zapalnego i toksyn, które powodują, że w pierwszej kolejności obumierają tkanki. Należy zawsze zadać sobie pytanie, jaka może być przyczyna objawów i trzeba skupić się na ich leczeniu. 
     Zbyt często jesteśmy zajęci leczeniem objawów choroby.
Jedzenie dla zdrowia (fragment VII rozdziału)

     Dotychczas przyglądaliśmy się temu, jak pracuje ciało, procesom chorobowym, detoksykacji oraz regeneracji.
     Przeanalizowaliśmy nasz gatunek oraz rodzaje żywności, które najbardziej nam odpowiadają. Przyjrzeliśmy się także rodzajom pokarmów oraz ich wpływowi na tkanki.
      W tym rozdziale dowiemy się, jakie pokarmy spożywać oraz w jaki sposób to robić. Ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, co jeść, ale także jak właściwie mieszać produkty ze sobą, aby uzyskać optymalne korzyści, czyli poznać sztukę łączenia pokarmów.
      Przedstawimy także menu, które możesz zacząć stosować natychmiast, aby rozpocząć swą przygodę w kierunku detoksykacji i regeneracji. Przedstawione menu będą odpowiadały Twoim potrzebom, bez względu na to, czy uważasz się za nieśmiałego początkującego, czy też odważnego poszukiwacza przygód.
      Dalsze poruszane tematy dotyczyć będą niezwykłej wartości zdrowotnej surowych soków owocowych i warzywnych, a także temat fasoli, soi i ziaren w odniesieniu do detoksykacji oraz regeneracji.
      Na końcowych stronach tego rozdziału znajdziesz wiele doskonałych przepisów na potrawy surowe oraz przygotowane na parze, które wzmocnią Cię w Twojej podróży i sprawią, że posiłki będą bardziej zróżnicowane i zachwycające.
Narzędzia Zdrowego Stylu Życia (fragment IX rozdziału)
 
      W tym rozdziale poznasz inne sposoby leczenia oprócz diety, która będzie Ci towarzyszyć w Twojej podróży. Przewracając kartka po kartce wejdziesz przez złote drzwi do ogromnego i niesamowitego świata pełnego prawd, informacji, nowych hobby oraz sposobów zwiększenia swojego potencjału wzrostu.
       Pierwsza część pozwoli Ci poznać Dziewięć Zdrowych Nawyków, które możesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny w celu polepszenia swojego zdrowia. Być może niektóre z nich już znasz i stosujesz na co dzień, jak na przykład ćwiczenia fizyczne i głębokie oddychanie. Pozostałe, takie jak szczotkowanie ciała na sucho oraz refleksologia stóp mogą być dla Ciebie czymś zupełnie nowym.
        W Module 9.2 otrzymasz instrukcje do wielu dodatkowych narzędzi, które zaproponowaliśmy w tej książce, w tym detoksykacji wątroby i woreczka żółciowego.
        Wchodząc do tego świata baw się dobrze i bądź szczęśliwy. Pamiętaj, że to Twoje życie, Twoje ciało i Twój wybór. Natura jest nieskończona. Ciesz się korzystając z narzędzi jakie stworzył dla Ciebie Bóg.

Zamów teraz
Powrót